Projekt ESF "Vzdělání do všech koutů" přiváží lidem v obcích do dvou tisíc obyvatel kurzy z různých oblastí. Zatím největší zájem u občanů pěti obcí, ve kterých školíme (Nezamyslice, Klenovice na Hané, Určice, Daskabát a Senice na Hané), zaznamenaly počítačové dovednosti.

Od základů, přes zpracování fotografií a základní vytvoření vlastní www stránky se tak někteří dostanou k praktickým dovednostem, ke kterým doposud neměli možnost přijít, a už vůbec ne v místě svého bydliště.

Kurzisté se v hodnoceních kurzů shodují na praktičnosti a upotřebitelnosti probíraných témat a praktických ukázek. Shodně tvrdí, že jsou to záležitosti, které se svém dalším osobním i profesním životě uplatní.

Jsou před námi ještě další tři měsíce plné kurzů a je potěšující, že i přes slunečné dny, které pomalu vyzývají k práci na zahradách, se kurzisté dostavují v hojném počtu a jejich zájem o vzdělání nijak neustupuje.

Těšíme se na další kurzy v tomto projektu, který bohužel nemůže uspokojit veškerý zájem, jež by si obce v našem kraji zasloužily.